RESULTS

2018 Results

WE ARE THE 2018 CLUB CHAMPIONS!

2018 Grand Finalists

Isabella G. (6 B) - 1ST PLACE

Claire W. (6 B)

Sienna C. (9-10 C)

Caitlyn M. (9-10 C) - 1ST PLACE

Aliyah M. (9-10 C)

Lucianna A. (9-10 B) - 4th Place & Dance

Keeley H. (9-10 A)

Bethany R. (9-10 A) - 1ST PLACE &
WZ JUNIOR CHAMPION

Tiana R. (11-12 B)

Marina M. (11-12 A)

Alexa P. (11-12 A)

Isabel R. (13-14 B) - 4th Place

Kiara S. (13-14 B)

Tiffany S. (13-14 A)

Chloe J. (15-17 B) - 2nd Place & Dance

Conny S. (15-17 B)

Aimee T. (15-17 B) - 4th Place

Angelique C. (15-17 A)

Natalie G. (15-17 A) - 2nd Place & Dance

Kim H. (Seniors Open) - 3rd Place

Lauren H. (Seniors A) - 2nd Place

Jessica K. (Seniors A) - 1ST PLACE &
WZ SENIOR CHAMPION

Nicole S. (Seniors Adv) - 1ST PLACE

Marcheal R. (Ladies C) - 4th Place

Lisa W. (Ladies C) - 1ST PLACE

Melissa M. (Ladies B) - 2nd Place

Rhiannon P. (Ladies B) - 3rd Place

Jennie W. (Ladies Open 1) 

Kelly G. (Ladies A)

Bree R. (Ladies A)

Christie A. (Ladies Adv)

Hayley C. (Ladies Adv) - 1ST PLACE,
WZ LADIES CHAMPION AND OVERALL
CHAMPION OF CHAMPIONS

2018 Teams Competition

 

7-8s Team - a wonderful performance

9-10s Lilac - 1ST PLACE

9-10s Silver - a wonderful performance

11-12s Team - 4th Place

Teenagers Lilac - a wonderful performance

Teenagers Silver - a wonderful performance

Seniors Short - a wonderful performance

Seniors Tall - a wonderful performance

Ladies Lilac - 3rd Place

Ladies Silver - 5th Place

Zone Marching Champions

CONGRATULATIONS:

Natalie G. (15-17s)

Nicole S. (Seniors)

Tonita B. (Ladies)

Hayley C. (Ladies)

Class Times

MONDAYS

3-4 years       4:00pm - 4:30pm

5-8 years       4:30pm - 5:10pm

9-10 years     5:10pm - 5:50pm

11-12 years   5:50pm - 6:30pm

13-14 years   6:30pm - 7:10pm

15-17 years   7:10pm - 7:50pm

Seniors-18+   7:40pm - 8:40pm

Ladies - 25+   8:40pm - 9:40pm 

 

© Erskine Park Physical Culture & Dance Club 2020.

All rights reserved.

We are an affiliated club of WZ School of Modern Physical Culture.
Where are we?